fbpx

תרשו לעצמכם: הפוגת אופנה

סיורי אופנה בתל אביב

שופינג בחו"ל. למען הסר ספק, לא מדברת על הרשתות המוכרות ועל היכל הקודש (פרימרק).
אני מדברת על אופנה מקומית ולא בעברית. למה? שם אמצא מה שלא יהיה לאף אחת פה, וגם המחיר יהיה הרבה יותר נוח (וגם הייאוש נעשה שם כזה).

אני מתגעגעת. מתגעגעת לגיחות הקצרות האלו, בהן הייתי משנה אווירה, מגלה עיר חדשה ונהנית מטעמים, צבעים, אנשים מחייכים ורגועים, וגרדרובה חדשה לעונה שלמה במחיר של שתי חולצות וכריך חביתה, כאן בארצנו הקדושה.

ואז, בערב רגיל של שוטטות ברשת בחיפוש אחר טיפות מנחמות של סטייל,

מצאתי את זויה פוקס ואת הרעיון יוצא הדופן שלה. מדובר ב"סטארט אפ" היסטרי שאומר: חו"ל זה כאן מתחת לאף, על כל החוויה המשתמעת מכך. אתן מפספסות אותו וחבל. אני מכירה היטב את פינות החמד הצנועות שכולן סטייל מייד אין יזראל, והמון סיפורים שמעולם לא שמעתם, ומזמינה גם אתכן להכיר את אטלנטיס התל-אביבית.

ארזתי את השותפה שלי למועדון "חובבות הסטייל של הביוקר, אבל לא ביוקר" ויצאנו לדרך. בנחלת בנימין פגשה אותנו השותפה של זויה, היזמית גל שוקרון, המוכרת בתחום האופנה זה שנים, בעיקר בזכות בית הספר שהקימה ללימודי עיצוב נעלים, היחיד מסוגו בארץ, "הגילדה", אשר לצערנו, הספיק לסגור דלתותיו אך לפנות לגל את הזמן להשקיע במותג סופר מקורי שעליו תוכלו לקרוא כאן 

את הסיור התחלנו בחנות העונה לשם "חלום" וכשמה כן היא, גן-עדן לחובבי סריגה.

בעלת החנות קישטה את הקיר הצמוד לה בגרפיטי סרוג, כן מה שקראתם, והוא ללא ספק הגרפיטי הכי מקורי אבר. פגשנו גם אופניים שזכו לסריגה סטייל שיפרה מהאח הגדול.

קיר גרפיטי
הצצה לקיר הגרפיטי הסרוג

תחנה שניה-חנות התיקים של לידיה רנר. לידיה, אישה מקסימה, שעם המבטא הדרום אמריקאי שלה, שעשה לי חשק לצ'וריסוס, סיפרה לנו על איך הגיעה לעיצוב וייצור תיקים טבעוניים מצורך אישי, ורצון לתיק שיהיה פונקציונלי ונוח ועם זאת שלא יאבד מהעיצוב. והתוצאה: תיקים וארנקים בשלל גדלים ועיצובים סופר שיק, בייצור מקומי וללא חומרים מהחי, כל זאת במחיר הכי פייר לתיק שראיתי. מה אומרים? נשארתי אדישה לתיק הירוק שקלטתי איך הוא מחייך אליי מהרגע שנכנסתי?


אל תסתכלי עכשיו, אבל נכון שהימני לא מפסיק לחייך?

המשכנו בטיול שלאורכו גל גילתה לנו כל מיני סודות על הנחלה, על תל-אביב ומקימיה, הכירה לנו מבנים עם היסטוריה פיקנטית ואפילו נתנה טיפים על זויות הצילום הנכונות, חווית סיור חו"ל עד הסוף. גל הזמינה אותנו לעלות אל הסטודיו לאופנה של איגור. איגור קיבל אותנו עם תה-קר מעשה ידיו, וגולל באוזננו את סיפור חייו מעורר ההשראה. איגור סיכם במשפט שלמד מסבתו, אשר היתה לו כמורת דרך: "כל אחד נולד עם כישרון. כשאתה מגיע למעלה, שואלים אותך-ומה אתה עשית עם הכישרון שלך?" אני יכולה להבטיח, שמדובר במעצב מלא כישרון. וכמו העיצובים של לידיה, גם העיצובים של איגור במחירים שווים לכולם.


סטודיו נעים
סטודיו, תה, איגור

ירדנו מערבה לרחוב גאולה שם חיכתה לנו פרידה רפאלי. פרידה, בת לסוחר צמר ואמא תופרת אשר המשיכה את מסורת האיכות. פרידה טווה וצובעת בעצמה את צמר המרינו, ומלבדת ממנו פריטי אופנה תלת מימד. פרידה עובדת עם בדים טבעיים לחלוטין כמו במבוק ומייצרת אופנה מקורית בשילובים שלא תמצאו בשום מקום. עוד תוכלו למצוא אצלה: מגבות פשתן, במבוק וכותנה, ביבוא מאיסטנבול.


פרידה רפאלי
טאו-טאו נוסח פרידה

את הסיור קינחנו בתחנה הכי מפתיעה בכל היסטוריית הסיורים המודרכים. לא אגלה לכם, רק ארמוז שהרגשנו הכי בבית.

לאימלוק: סיור ברמות של חו"ל, הממלא בחום את הגעגועים לאופנה מקורית במחירים הגיוניים, ואת הגעגועים להרגיש תיירים בקבוצה, שבעלי החנויות עומדים בכניסה ואומרים לך "קאם, קאם". אז "קאמתי".

רוצים לשמוע על סיורים ייחודיים נוספים שמציעות זויה וגל?

מוזמנים להיכנס ולעקוב אם נשאר מקום בסיור שתרצו: סיורי אופנה ותרבות

לדף של זויה פוקס

לדף של גל שוקרון

3 מחשבות על “תרשו לעצמכם: הפוגת אופנה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.